Feldberg Liftverbund

Poměr sjezdovek (km)
9.5 11 4.8
Permanentka (den/týden)
37 eur / 208 eur
Sezóna
24. 11. 2018 – 8. 4. 2019

Potěšení z aktivně prožité dovolené

Wintersportzentrum Feldberg nabízí lyžařům a milovníkům zimních sportů čisté potěšení z aktivně prožité dovolené. Vyvážený mix sjezdových tratí nabízí vše od nejmírnějších rodinných sjezdů až po sofistikovanou FIS trať Světového poháru. Návštěvníkům jsou k dispozici četné lyžařské školy a půjčovny lyžařského vybavení i skiservis. Každou zimu se na Feldbergu staví nový Snow-Funpark, ve kterém se vyřádí milovníci freestylu. Zajímavou a nepříliš rozšířenou libůstkou je snowkiting, tedy jízda na lyžích za pomoci větru a tažného „draka“, která se dá absolvovat a perfektně užít i na rovince. Právě pláně na Feldbergu jsou pro snowkiting jako stvořené. Samozřejmostí je i hustá síť běžeckých stop v okolí areálu, kde si vyberou jak rekreační běžkaři, tak náročnější sportovci.

Feldberg se může pochlubit 31 lanovkami, 55 kilometry sjezdovek a nejmodernějšími vleky, to vše z něj činí jedno z nejatraktivnějších lyžařských středisek v Německu. Moderní lanovky přímo na Feldbergu (jedna kabinková, jedna šestisedačka, čtyři čtyřsedačky, dvě dvousedačky) a 23 vleků přepraví za hodinu víc než 24 tisíc lyžařů na startovací rampu těch nejkrásnějších místních tratí. Nejdelším sjezdem je modrý Rothaus Abfahrt,dlouhý asi tři kilometry. Asi pět kilometrů dlouhá zasněžená plocha zaručuje sjezd do údolí. Pod sdružení lanovek Feldberg patří kromě samotného Feldbergu také střediska Altglashütten, Belchen, Menzenschwand, Muggenbrunn a vleky Notschrei a Todtnauberg.


Když si dáte pauzu

Pokud navštívíte Feldberg na začátku února 2019, máte šanci potkat světovou elitu ve snowboardkrosu. Více informací najdete na https://www.liftverbund-feldberg.de/Erlebnisse/Veranstaltungen/FIS-Snowboard-und-Ski-Cross-Weltcups.