Garmisch-Classic

Poměr sjezdovek (km)
7.2 23.6 9.2
Permanentka (den/týden)
45 eur / 347 eur
Sezóna
7. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Ikona lyžařského světa

Garmisch-Partenkirchen, již jen vyslovení tohoto názvu vyvolává u milovníků zimních sportů příjemné mravenčení a touhu vyrazit za bílými kulisami Alpspitze, Waxensteinu a Zugspitze. Původně oddělená městečka Garmisch a Partenkirchen se v roce 1936 spojila, aby vytvořila zázemí pro konání čtvrtých zimních olympijských her, které zanesly tyto dvě malé obce definitivně do mapy lyžařského světa. Na úpatí nejvyšší hory Německa Zugspitze se nachází světoznámý zimní ráj s nespočetnými sportovními možnostmi. Většina sjezdovek mezi Hausbergem a Osterfelderkopfem a také v okolí Hexenkesselu na Kreuzecku má střední stupeň obtížnosti. Výborné lyžařské schopnosti vyžaduje téměř tisíc metrů dlouhý sjezd Kandaharu. V lyžařské oblasti Garmisch-Classic se nachází největší výběr sjezdovek v celém regionu. Jejich obtížnost se řadí od těch nejtěžších, určených i pro světové závody, a tím i zkušené sportovce, jako je sjezdovka Kandahar, až po ty nejméně náročné, které jsou určeny začátečníkům a rodinám s dětmi. Zdejší sjezdovky nabízejí zábavu při lyžování až do jara.

Absolutní záruku kvalitní sněhové pokrývky nabízejí sjezdovky přímo na Zugspitzi, kromě toho si návštěvníci užijí i pocit, že lyžují na nejvýše položeném místě v Německu. Na vrcholek této nejvyšší hory Německa se mohou návštěvníci dostat dvěma způsoby: buď nasednou do zubačky, nebo do lanovky, která je vyveze až na zasněžený vrcholek hory. Tady se mohou začátečníci na širokých a nenáročných tratích učit začátkům tohoto zimního sportu, trénovaní jedinci si pak užijí jízdu na náročnějších tratích, třeba v Bílém údolí.

Pro první opatrné pokusy na prknech, ať už na lyžích, nebo na snowboardu, se dobře hodí menší sjezdovky v regionu Zugspitzland. Pro začátečníky jsou tak určeny sjezdovky ve Farchantu, Oberau, Grainau a Eschenlohe. Právě tady si určitě užijí spoustu zábavy a přitom se v ideálních podmínkách naučí, jak si jízdu na sjezdovkách co nejlépe užít.
Tip pro ty nejmenší: na Hausbergu se nachází speciální dětský svět – cvičná louka, atrakce pro ty nejmenší a pohyblivý koberec. O malé návštěvníky zde bude skvěle postaráno.


Když si dáte pauzu

Vyrazte na nejvyšší horu Německa, Zugspitzi (2966 metrů). Dá se tam dostat dvěma způsoby – vlakem Zugspitzbahn nebo lanovkou Eibsee-Seilbahn. Otevře se vám výhled jak na bavorskou stranu Alp, tak na Tyrolsko. Na Zugspitzi se nachází velký areál pro snowboarding s překážkami, U-rampami a jedinečnou superpipe.


Forbes tip

Od nabídky après ski v tomto středisku můžete očekávat skutečně hodně. Opravdovou romantickou noc ve dvou můžete zažít v iglú vesničce na Zugspitzi. Noční život, zábava, kultura, pěší túry, sáňkování, curling, bruslení, fitness a relaxace, posezení u vína a dobrého jídla, to je Garmisch-Partenkirchen.

https://zugspitze.de/en/winter/mountain/zugspitze/iglu-dorf


Co s sebou

Sáňkování si hosté mohou užít dosyta, ale večer, na osvětlené sjezdovce, to je přece jen něco speciálního. Tuto zábavu si mohou užít jak rodiny s dětmi, tak velcí návštěvníci. Lanovkou Hausbergbahn se jede ve středy a pátky (mezi 17. a 20. hodinou) až nahoru, kde na sportovní nadšence čeká 3,9 kilometru dlouhá sjezdovka, na které si toto speciální večerní sáňkování mohou užívat plnými doušky. Adrenalinový tip je trasa od chaty St. Martin na Grasbergu. Tato sáňkařská trasa má 1,6 kilometru, ale nahoru si musí své sáně každý vytáhnout pěkně sám. Pak už na ně jen naskočí a užívá si rychlou jízdu zpátky dolů do údolí. Námaha stojí určitě za to, protože až nahoru se vydávají jen trénovaní a odhodlaní jedinci.

Pro romantiky

Kdo má raději pohodlí, ten se pěkně zachumlá do teplé deky a nechá se zasněženou zimní krajinou provézt na saních tažených koňmi. Romantickou jízdu si velmi oblíbil již bavorský král Ludvík II. Tento jedinečný romantický zážitek vám v regionu Zugspitzland může nabídnout hned několik rodinných firem.