Cortina d’Ampezzo

Poměr sjezdovek (km)
45 55 20
Permanentka (den/týden)
50 eur / 269 eur
Sezóna
30. 11. 2018 – 1. 5. 2019

Olympijská noblesa obklíčená vrcholky Dolomit

Legendární Cortina, královna lyžování v srdci Dolomit, místo, kde najdete nejkrásnější a nejprudší italské sjezdovky vinoucí se mezi skalními stěnami. Cortina d’Ampezzo, svatostánek lyžování, nabízí 120 kilometrů sjezdovek, 35 lanovek a vleků a svahy vinoucí se až těsně pod vrcholky třítisícovek. Zlí jazykové tvrdí, že Cortina připomíná spíš noblesní starou dámu utopenou v norkovém kožichu, holdující někdy trochu omšelému luxusu s přehnanými cenovkami a vzpomínající na časy před 60 lety, kdy místní svahy hostily olympijské hry. Ale Cortina umí být i moderní a vibruje dobrodružstvím, má ho pořádnou dávku pro všechny závisláky na adrenalinu. Najdete tu třeba nový snowpark pro fandy freestylu a taky tu nejčernější ze všech černých sjezdovek v oblasti Dolomity Superski. Na své si přijdete, i pokud vaše srdce touží spíš po poklidných zážitcích. Letos je třeba v Cortině novým trendem pomalé lyžování, kterému jsou teď zasvěcené některé sjezdovky v oblasti Faloria. Tam přímo na svahu postavili lavičky a relaxační zastávky pro ty, kteří nechtějí jen svištět dolů, ale rádi by se taky chvíli jenom tak kochali výhledem a tou pohodou italského La Dolce Vita.


Když si dáte pauzu

Jděte si zabruslit na olympijský stadion, vyzkoušejte curling, projeďte se na sněžném kole fat bike. Anebo okuste život místní smetánky a rozmazlete se heliskiingem, lyžovačkou, na kterou vás vysadí vrtulník, anebo jízdou na ledu v závodním autě pod dohledem profesionálních rallye jezdců.


Tip partnera: Když se vydáte na freeride...

... bude se vám hodit Gore-Texový lyžařský set Teton od Peak Performance. Prodloužená bunda, pod níž nemá prašan šanci se dostat a kalhoty, které k ní snadno díky speciálnímu systému připnete. Vodní sloupec 28.000 mm a prodyšnost <9 RET slibují, že se v něm budete cítit v maximálním pohodlí a veškerá koncentrace může jít směrem k vašim zážitkům. Všeobecná rada pro freeride je, že musíte mít volnost pohybu i mysli, pak teprve začíná to pořádné dobrodružství mimo sjezdovky. Užijte si je!

 

 

Kde bydlet – Forbes tip

Uprostřed horské louky stojí stylový, i když moderní alpský hotel Dolomiti Lodge Alvera. Uvnitř najdete velký krb, design snoubící designovou hravost se dřevem a příjemné wellness.

https://dolomitilodge.eu/en/

Co s sebou

Kite: Nadšení krotitelé větru by určitě neměli nechat draka doma, protože na kitování na sněhu jsou svahy Cortiny jako dělané.

Brusle: Olympijský stadion v Cortině ve svých útrobách skrývá i bruslařský rink, který je otevřený po celý rok a můžete na něm trénovat třeba piruety.

Výbavu na freeride: Pro milovníky svahů neohraničených sjezdovkami a fandy jízdy v prašanu je Cortina dobrou destinací. Jen si zabalte povinné vybavení na freeride: lavinový vyhledávač, lopatu, sondu a lavinový batoh.


Skipass a jeho rozsah

Za mírný příplatek je součástí Dolomiti Superski, platí i v řadě jiných středisek (dohromady 420 lanovek a vleků).