Jungfrau

Poměr sjezdovek (km)
102 124 36
Permanentka (den/týden)
1300 korun / 7200 korun
Sezóna
1. 12. 2018 – 28. 4. 2019

Po stopách Jamese Bonda

Tady hlídá zimní království trojice velikánů Eiger, Mönch a Jungfrau. A pod nimi leží rozlehlý lyžařský resort skládající se z terénů okolo Grindelwaldu a Wengenu. Z druhé strany údolí je střeží Schilthorn, nebo taky Piz Gloria. Tady pod královnou hor Jungfrau najdete ve čtyřech střediscích přes 260 kilometrů sjezdovek, od těch začátečnických až po vražedně strmou trať s přiléhavým názvem Inferno. Patří mezi nejtěžší sjezdy Švýcarska a slavná je i svojí střední partií s pekelně úzkým žlebem. Lyžařská oblast pod Jungfrau je rozmanitá, s dlouhými táhlými sjezdy a členitými svahy Schilthornu, který je oblíbený i pro freeride. Líbit se tu bude ale i nelyžařům, kteří se mohou kochat zimní krásou hor na 100 kilometrech upravených pěších tratí.

Pozor na to, že do vesniček Wegen a Mürren nesmějí jezdit auta. Celým resortem pod Jungfrau se ale proplétá železnice, takže doprava je tu snadná. A vlakem tu můžete jezdit v rámci skipasu, třeba až do 3454 metrů na Jungfraujoch, nejvýše položené nádraží v Evropě. Nenechte si ujít tamní vyhlídku a observatoř Sphinx.

 


Když si dáte pauzu

Kochejte se. Nahoře na Schilthornu si z otočné panoramatické restaurace Piz Gloria vychutnejte epické výhledy na dvě stovky vrcholů švýcarských Alp. Jestli si potřebujete zvýšit adrenalin v krvi, projděte se po zavěšeném mostě Thrill Walk anebo hledejte stopy agenta s povolením zabíjet. Schilthorn si totiž zahrál i v jedné ze slavných bondovek. Dole v údolí se můžete zase pokochat sochami z ledu, které tu každý rok vytvářejí umělci z celého světa. Anebo běžte sáňkovat, speciálních drah je tu na kopcích celá řada.

Kde bydlet – tip Forbesu

Zažijte švýcarskou starosvětskost v horské chatě s krbem, s teplou kožešinou pod nohama a výhledem na pohádkově zasněženou krajinu a ledové štíty Jungfrau.

http://www.hotel-aspen.ch/en

 


Skvělé pro děti

V místních resortech jsou na děti připraveni stovkou kilometrů pozvolných sjezdovek, ale i výhodnými skipasy pro děti. Ti nejmenší, kterým ještě nebylo šest let, jezdí zdarma. A v sobotu k jednomu dospěláckému skipasu dostanete tři juniorské (pro děti do 15 let) zadarmo.

Skvělé pro snowboardisty

Na prkně si užijete snowparky v Grindelwald-Firstu a Mürren-Schilthornu.


Co s sebou:

Plavky: Ve Wengenu jsou několikery lázně, kde se můžete po lyžovačce zahřát a zrelaxovat.

Skialpy: Vyrazte na největší alpský ledovec Grosser Aletschgletscher a z horní stanice Eggishornu dojeďte na Konkordiaplatz, kde se ledovce stékají hned ze čtyř stran.

Sáňky: Oblast pod Jungfrau je slavná i tím, že je tu celá řada sáňkařských tras, mezi nimi i vůbec nejdelší sáňkařská dráha v Alpách.