Davos

Poměr sjezdovek (km)
69 125 51
Permanentka (den/týden)
1500 korun / 8800 korun
Sezóna
22. 11. 2018 – 22. 4. 2019

Sluneční lázně pro hybatele světa

Sluneční lázně Davos, to je ideální místo, kde se zrelaxovat, načerpat energii, zalyžovat si – a přitom neopustit pohodu města se vší jeho infrastrukturou. Davos je jedním z nejvýše položených měst Evropy a spolu se sousedním Klosters taky dvojresortem nabízejícím špičkové svahy a stoprocentní zimní vyžití. Švýcarský Davos vysoko v horách totiž není jenom Světové ekonomické fórum, každoroční sraz bohatých a důležitých, kteří hýbou světem, ale hlavně ráj zimních sportů a všech radovánek na sněhu. Pro lyžaře nabízí Davos a Klosters celkem šest moderních areálů s rozsáhlými a pestrými svahy. Najdete tu snowparky, offpisty, dlouhé tratě a nádherné výhledy. Pozvolné tratě Parsennu, carvingově vyzývavý Jakobshorn a taky svahy Pischy zaslíbené freeridu. Madrisa je hlavním svahem níže položeného Klosters. Rinerhorn nabízí snazší upravené tratě a pohodlný nástup z údolí. Pro odpočinkový den si zajeďte na Schatzalp za odpočinkovým lyžováním. Zubačka z Davosu na Schatzalp byla postavena už v roce 1899 a o rok později tu byl otevřen hotel a sanatorium Schatzalp, kde na vás i dnes dýchne atmosféra dovolené evropské smetánky na přelomu století. Možná i díky té víc než stoletím ověřené tradici je Davos mimo jiné oblíbeným místem britské královské rodiny. Pokud byste se ale nejdůležitějším lidem světa (a všem omezením, která organizace Světového ekonomického fóra nevyhnutelně přináší) raději vyhnuli, nejezděte do Davosu ve druhé půlce ledna.


Když si dáte pauzu

Odpočiňte si v alpském spa, jeďte se podívat do ledovcového údolí Sertig nebo vyrazte do malebné vísky Monstein. Kromě toho, že je tam krásně, tam mají i druhý nejvýše položený evropský pivovar. Dejte si třeba tuplák Sviště.


Kde bydlet – Forbes tip

Milovníky architektury nadchne přes 100 let starý hotel Schatzalp, historické sluneční lázně, jedno ze sanatorií na léčení tuberkulózy, která Davos na přelomu minulého století proslavila. Schatzalp ohromí odvážnou kombinací železobetonu s vytříbenou secesní výzdobou. Dodnes se zachovalo vše původní – včetně výtahu, ústředního topení, barevných vitráží, knihoven, nábytku i překrásných štuků, a hlavně atmosféry jako z Velkého Gatsbyho.

https://walserhof.ch/en/https://www.schatzalp.ch/en/


Kde se najíst

Jezte jako králové a nechte se inspirovat evropskou aristokracií. Třeba Jeho královská Výsost princ z Walesu má rád nenápadný malý hotýlek Walserhof a jeho tradiční kuchyni. Na lyžích se pro poctivé jídlo otestované modrou krví zastavte v horské restauraci Strela Alp v sedle nad Schatzalpem. A večer si jako après ski dejte si alespoň skleničku v oblíbeném baru princezny Diany, klubu Casa Antica. Otevřou vám tu vaši osobní lahev a dolévat budou jen z ní.

Skvělé pro snowboardisty

Milovníci freeridu tu ocení terény pro profíky a fandy prašanu, hlavně dlouhé sjezdy z Jakobshornu, v Davosu si ale jízdu nadivoko můžou dobře zkusit i začátečníci. V resortu najdete i snowpark na nácvik nových triků.


Co s sebou

Skialpy: Terény na skialpy jsou tu skvělé, stačí nasadit tulení pásy a vyrazit. Zkuste trasu nahoru na Pischahorn nebo hřebenovku přes Hüreli.

Plavky: Vzhledem k počtu místních wellness, saun a bazénů by byl hřích si plavky nevzít. Každý den tu můžete zkusit jiné spa. Určitě nevynechejte místní oázu vodního relaxu Eau-la-la.

Běžky: Nadchnou vás místní kilometry a kilometry špičkově upravených tratí se skvělými výhledy.

Brusle: Tady můžete procvičit svoje piruety i potrénovat s hokejkou. V Davosu mají několik ledových ringů a bruslí se tu i na zamrzlém jezeře.