Samnaun

Poměr sjezdovek (km)
47 143 49
Permanentka (den/týden)
50 eur / 229 eur
Sezóna
22. 11. 2018 -– 1. 5. 2019

Cíl sportovních lyžařů

Obrovský lyžařský areál Silvretta Arena tvoří pět osad spojených expresními a pohodlnými lanovkami. A zatímco za kopcem, přes hranici s Rakouskem, leží luxusní, až skoro snobský Ischgl, tady v Samnaun je úplně jiná atmosféra. Navíc klidnější a výše položená švýcarská strana má víc prašanu a lepší výhledy. Silvretta Arena je destinace pro sportovní lyžaře, kteří nepotřebují pozlátko, jen kvalitní služby a poctivé kilometry špičkově upravených sjezdovek. A tady jich najdou bohatě – přes dvě stovky, a to ve všech obtížnostech. Užijete si tu i první dvouposchoďovou lanovku světa, největší ve Švýcarsku, která uveze 180 cestujících. Vede ze Samnaun na Alp Tridu a tvoří spojení Silvretty s rakouským Ischglem. Nebuďte překvapení, až se do osad v Samnaun začnou sjíždět lidé na nákupy. Tady je totiž jediná švýcarská bezcelní zóna, a tak tu ušetříte na alkoholu, kosmetice i benzinu.


Když si dáte pauzu

A zastavte se v místní mlékárně Sennerei. Mají tu degustační středy s prohlídkou výroby, ochutnáte klasický horský sýr bergkäse i místní speciální mutschli. Ubytovaní v Samnaun mají většinou zdarma vstup do muzea a také výlety s horským vůdcem do hor. Zkuste třeba procházku na sněžnicích. Po náročném dni se zrelaxujte v sauně a bazénu, zajděte do Alpenquell Spa.


Tip partnera: Když je zima a prší...

... představte si péřovou, ale nepromokavou bundu. To je Frost Dry Down od Peak Performance, která byla oceněna jako Gold Winner na veletrhu ISPO v kategorii Down Layer. Bunda je z dvouvrstvé tkaniny, jejíž komory jsou vyplněny prachovým peřím. Její povrch je pevný a a z dálky může díky speciálnímu materiálu připomínat kůži, navíc je lehce strečová, takže je velmi pohodlná. Ideální bunda do nepříznivého počasí do města i do přírody.

Kde bydlet – tip Forbesu

Luxusní apartmány Alpin Lodge & Spa mají všechno, co pořádné bydlení v horách mít má. A k tomu vlastní saunu s výhledem na hory, kde můžete večer naplánovat, co všechno sjedete další den.

 http://www.alpinlodge.ch/de/alpinlodge/alpinlodge-samnaun-ravaisch.html

Skvělé pro děti

Pro malé lyžaře mají v Samnaun sněžné hřiště, pohádkovou sjezdovku a taky několik vlastních sněhových parků.


Co s sebou

Běžky: Kromě tréninkového kolečka mají v Samnaun v údolí běžecké tratě upravené na klasiku i na bruslení.

Sněžnice: Zkuste trasu z Alp Tridy, která vede přes Hüttenboden a pláně pod Piz Ot.