Praděd-Klobouk

Poměr sjezdovek (km)
9 4.5 0.7
Permanentka (den/týden)
600 korun / 3400 korun
Sezóna
prosinec–duben

Pro sjezdaře i běžkaře

Lyžařské středisko Praděd-Klobouk najdete v jedné z největších lyžařských oblastí Jeseníků, jíž je Malá Morávka – Karlov. K dispozici je tady celkem 18 sjezdovek všech obtížností v celkové délce zhruba 14,5 kilometru. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a většina je vybavena umělým zasněžováním. Na své si tady přijdou i běžkaři. V okolí jsou strojově upravované běžecké tratě v délce 70 kilometrů.

Skiareál Karlov má dobré podmínky pro rodiny s dětmi. Nabízí šest modrých sjezdovek na širokých a mírných svazích. Novinkou je pozvolná rodinná sjezdovka s délkou 1450 metrů. 

Lyžařský areál Klobouk, který se rozprostírá pod stejnojmenným vrcholem, najdete v obci Malá Morávka nedaleko Pradědu. Tenhle areál je díky profilu sjezdovek rájem pro náročné lyžaře a snowboardisty. Najdete tady jedinou černou usjezdovku v karlovském údolí. Milovníci rychlé jízdy si navíc mohou dopřát i nejvyšší převýšení v okolí.

Lyžařské středisko SKI Karlov zahrnuje celkem tři lyžařské areály, kromě Pradědu a Klobouku ještě Čerťák. Zatímco první dva jmenované najdete v Karlově pod Pradědem, Čerňák nedaleko v Horním Václavově. Lyžařské areály jsou propojeny skibusem a platí zde jednotný skipas. Parkování je ve všech areálech zdarma.

Kde bydlet – tip partnera

Jako v jiném světě se budete cítit v Art & Design MIURA hotelu v Beskydech. Kromě toho, že jej obklopuje golfové hřiště, které se v zimě mění v běžkařský areál, můžete se tu po dni stráveném na některé z okolních sjezdovek pořádně prohřát v úžasném spa. Sbírka cen za nej wellness mluví za vše. Výjimečnost hotelu MIURA dokresluje fakt, že se tu doslova na každém kroku setkáte s uměním. A to ne s ledajakým, obdivovat zde můžete díla umělců, jako je Andy Warhol nebo Damien Hirst, a mnoha dalších. Takovou kolekci nenajdete v žádném jiném hotelu na světě.