Alta Badia

Poměr sjezdovek (km)
70 52 8
Permanentka (den/týden)
50 eur / 269 eur
Sezóna
1. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Lyžování pro požitkáře

Tenhle resort uprostřed Dolomit je vyhlášený stejně tak svými sjezdovkami, jako dalšími potěchami smyslů. Oblíbený je nejenom u italské smetánky, ale taky u všech lyžujících gurmánů. Luxusní středisko ve výšce 2000 metrů má na 15 čtverečních kilometrech šest michelinských hvězd a každý rok nabízí velký gourmet festival a taky Wine Skisafari, kdy můžete při lyžování ochutnat, co se předchozího roku urodilo na jihotyrolských svazích. Lyžovačka s degustací se koná v horských chatách propojených sjezdovkami. V Alta Badii se každoročně koná taky gourmet festival A Taste for Skiing, kdy se v místních horských chatách sejdou michelinští kuchaři.

Ale nebojte se, Alta Badia není jenom o dobrém jídle a pití – perfektně upravený sníh a krásné svahy tu samozřejmě hrají prim. Místní sjezdovky jsou součástí ikonického lyžařského okruhu Sella Ronda, možná největšího lákadla zimních Dolomit. V Alta Badii najdete i tratě, které sjedou jen ti nejodvážnější. Náročné sjezdy na masivu Sella, jako třeba Vallon nebo trať Světového poháru Gran Risa ve vesničce La Villa, uspokojí každého profíka. Ale víc než polovina sjezdovek v Alta Badii je označena modře, takže i méně zkušení lyžaři mohou prozkoumat celý resort a užít si výhledy na vrcholky Sasso di Santa Croce, Sassongher a Lavarella. A spektakulární Corvara nabízí možná nejhezčí lyžování v Dolomitech.


Když si dáte pauzu

Máte rádi historii? Vydejte se na Friedenstour, horskou túru kolem vrcholu Col di Lana. Tady během 1. světové války bojovali rakouští císařští horští myslivci proti členům italských jednotek Alpini. Korzujte po vesničkách Alta Badie a určitě se zastavte v místních lahůdkářstvích, kde ochutnejte sýry, marmelády a sušené maso od místních farmářů. Dvakrát měsíčně se tu taky koná noční procházka na sněžnicích.

Kde bydlet – Forbes tip

Vybrat jen jeden ze všech těch báječných hotelů v Alta Badii je taková malá Sophiina volba. Lagació Hotel Mountain Residence je ale nejenom krásný, se skvělým spa a saunou s výhledem na hory, ale nabízí taky speciální jógovou místnost, abyste byli celou lyžovačku v zenu, a k pití vodu z místního pramene. Na recepci vám navíc rádi poradí se vším od doporučení těch nejlepších sjezdovek až po zorganizování zimní lezecké expedice nebo vyhlídkového letu vrtulníkem. 

https://www.lagacio.com/en/hotel-san-cassiano/1-0.html


Kde se najíst

Alta Badia je ráj všem foodies zaslíbený. Jestli patříte mezi ně, nesmíte minout hotel Rosa Alpina a místní restauraci St. Hubertus šéfkuchaře Norberta Niederkoflera, která je jako jedna z mála v Itálii oceněná hned třemi michelinskými hvězdami. Zkuste jeho ikonické jídlo Byl jednou jeden pstruh anebo třeba noky z červené řepy s křenem. Na konci března přijeďte na Wine Skisafari, na sjezdovkách a v horských chatách se nejsevernější italské vinice každý rok vytasí se skvělými kousky odrůd Lagrein, Pinot blanc, Sauvignon, Gewürztraminer – a když jejich ochutnávku zkombinujete s lyžovačkou pod azurovým nebem, ochutnáte tu pravou esenci La Dolce Vita.

Skvělé pro děti

Mírné svahy, pozvolné sjezdovky, několik snowparků pro děti, velká nabídka lyžařských škol a taky školka, kam můžete své ratolesti bez obav odložit. Alta Badia fandí dětem a lyžujícím rodičům.


Skvělé pro snowboardisty

Do Alta Badie jezdí snowboarďáci už od 80. let, a tak není divu, že tu najdete příjemný snowpark se zábavnými skoky i freestylovou tratí. Alta Badia taky láká na freeride v prašanu.


Skipass a jeho rozsah

Je součástí Dolomiti Superski, který platí i v řadě jiných středisek (dohromady 420 lanovek a vleků).


Co s sebou

Běžky: Alta Badia nabízí desítky kilometrů upravených tratí, vyrazte třeba do údolí Armentarola.

Hodně peněz: Tenhle resort je vyhlášený svými luxusními obchody. A to, že je oblíbený mezi italskou smetánkou, se odráží i v cenách v restauracích, hotelech a službách.

Plavky: V Alta Badii najdete bezpočet možností, kde si odpočinout a nechat se rozmazlovat na masáži, ve vířivce nebo ve wellness se saunou. Zkuste třeba hotely Tofana nebo Gran Paradiso v San Cassianu anebo Alpine Hotel Ciasa Lara v La Ville.

Skialpy: Milovníci hlubokého sněhu se svezou z vrcholu Sass Pordoi přes malebné údolí Val Mezdi do vesničky Colfosco.