Klausberg

Poměr sjezdovek (km)
14 14 5
Permanentka (den/týden)
33 eur / 196 eur
Sezóna
2. 12. 2018 – 8. 4. 2019

Ráj pro děti na lyžích i bez nich

Skiarena Klausberg, ležící ve 2500 metrech nad mořem na jižní straně Zillertalských Alp a vysoko nad údolím Ahrntal (Valle Aurina), je ideální místo na lyžařskou dovolenou s dětmi. Kolem nich se točí hned několik atrakcí, které resort nabízí – od speciální lyžařské dětské arény Klausiland s čarodějným slalomem po dinopark s dětskými skokánky ve snowparku. Navíc v Klausbergu najdete lyžařskou školu se čtyřmi desítkami instruktorů a taky alpský tobogan. Že se tu specializují na děti, ale neznamená, že by Skiarena Klausberg byla jen pro začátečníky – skvěle si tu zalyžují všichni. Holé carvingové svahy rozbuší srdce každého sportovce. V rámci jednoho skipasu navíc můžete otestovat i sousední resort Speikboden, který je hned na protějším kopci a nabízí zábavný mix sjezdovek od těch nejlehčích po brutální sjezdy.


Když si dáte pauzu

V ceně každého skipasu je jedna jízda na horské dráze Klausberg Flitzer, nenechte si ujít tuhle akční jízdu s výhledem na zasněžené hory. Zkuste organizované výpravy na sněžnicích po okolních hřebenech. Za romantikou jeďte do blízkého městečka Campo Tures, kde mají kouzelné vánoční trhy a středověký hrad Taufers.

Kde bydlet – Forbes tip

Uložte se ke spánku v horském hotelu Aurina Lodges v lůně alpské přírody. Božský klid okolo bude balzámem na vaše městem unavené nervy. A znavené tělo tady po lyžování zrelaxujete v jejich krásném spa.

https://www.aurina-lodges.com/en/


Skvělé pro děti

Klausberg je se svými mírnými širokými svahy a atrakcemi pro děti jako stvořený. Resort byl navíc několikrát vyhlášen jako jedno z nejlepších italských lyžařských středisek pro rodiny s dětmi.

Skvělé pro snowboardisty

Ve snowparku (nebo funparku, jak mu tady říkají) pojmenovaném Funtaklaus ve výšce 2400 metrů jsou od začátku prosince nachystané přesně vybroušené rampy pro vysoké skoky, několik zábradlí na trénování triků a taky řada boxů.


Co s sebou

Sněžnice: Možností, kam vyrazit, je tu celá řada. Oblíbená je třeba trasa na St. Johann. Další značené trasy vedou z horní stanice lanovky na Speikboden. Zkuste třeba trasu na Trejer Alm, která je vhodná i pro začátečníky.