Obereggen

Poměr sjezdovek (km)
9 32 7
Permanentka (den/týden)
46 eur / 243 eur
Sezóna
30. 11. 2018 – 22. 4. 2019

Hory se špičkovým designem

Nad údolím Eggentalu, na úpatí úchvatného masivu Latemaru, tedy mléčného moře, leží ledové království. Vzduch je tam jiskřivý, sjezdovky široké, že zrychlí tep každého milovníka carvingového oblouku, a místní rolbaři každým rokem získávají další a další ocenění za perfektně upravený manchester. K tomu připočtěte útulné horské chaty a sluncem zalité svahy s tratěmi všech obtížností, které vedou až do sousedního údolí Val di Fiemme, a musí vám zákonitě vyjít, že tohle místo patří mezi ta zaslíbená zimním sportům a slastným lyžovačkám. Užít si je můžete i po západu slunce, když máte chuť prodloužit si den, čeká tu na vás kromě nočního lyžování taky sáňkování za svitu měsíce nebo noční snowpark. Těch slastí pro potěchu duše i těla je tu ještě víc – panoramatické výhledy na úctyhodné Dolomity a místní divy přírody doplňuje moderní design nové Berghütte Oberholz, horské chaty na horní stanici lanovky pod štíty Latemaru ve výšce 2100 metrů nad mořem. Stavba, ze které dýchá symbióza starého a nového, vzbudila rozruch v architektonickém světě a životu tohoto přátelského horského resortu dala nový impulz. A nejen díky tomu stojí za návštěvu.


Když si dáte pauzu

Opalujte se na slunečních terasách místních horských chat a Almů. Určitě nevynechejte procházku pod Latemarem, trasy pro chodce jsou tu upravované i v zimě. Jeďte se podívat na horské jezero Carezza, i v zimě vyniknou jeho neobvyklé barvy. A se sklenkou dobrého vína pozorujte, jak zapadající slunce kouzlí na Rosengartenu. Ve druhé polovině března si nenechte ujít svátek všech masožravců, festival Beef & Snow, kdy v místních restauracích a horských chatách připravují speciality z krav a býčků, co přes léto spásali voňavou trávu a bylinky na sjezdovkách.

Kde bydlet – Forbes tip

Jestli fandíte dojezdu na lyžích až před dveře hotelu a rozmazlování se v rozlehlém spa, zkuste Hotel Cristal přímo u paty lanovky. V moderní přístavbě nabízí všechno, co od dobrého hotelu čekáte – příjemný design, luxusní wellness, saunu s výhledem na hory a slunnou terasu.

https://www.hotelcristal.com/en


Kde se najíst

Oberholz Berghütte nesmíte minout, i kdybyste si tam měli dát jenom kávu. V téhle horské chatě se třemi prosklenými stěnami směřujícími na západ se mísí odkazy na skromnost alpských útulků s pocitem luxusu, který vás obejme, jakmile vstoupíte dovnitř. Přes velké skleněné stěny můžete obdivovat křivky hor okolo, ruch na sjezdovce i západ slunce za okny. Dejte si k tomu některou z místních specialit – zkuste třeba carpaccio z jelena nebo domácí telecí ravioly se šalvějovým máslem. V údolí Eggentalu je pak několik dalších zastávek, které by gurmán neměl minout. Zkuste Ganischgerhof, z jeho terasy je nejkrásnější výhled na pohoří Rosengarten. Platzl Mountain Lounge v Obereggenu má zase nejlepší pizzu v okolí a skvělou kávu. Z horských chat ještě zajděte do maličké Weigler Schupf, kde vaří nejlepší spaghetti carbonara a alpský Kaiserschmarrn. A Baita Gardoné je pro všechny milovníky dobrého jídla a pití. (http://www.oberholz.com)

Skvělé pro děti

V Obereggenu mají lyžařský Miniclub pro děti už od tří let, starší děti se vyřádí v parku Schneehaus, pod dohledem instruktorů můžou trénovat v Yeti Kinderparku. V dolní stanici lanovky je park Brunoland, který láká na tubingovou dráhu a sněhové vlny.


Skvělé pro snowboardisty

Místní snowpark uchvátí i profesionální snowboardisty a milovníky freestylu. Několikrát získal ocenění pro nejlepší snowpark v Itálii a staví ho vyhlášený F-Tech.


Co s sebou

Teplé ponožky: Úpatí Latemaru je jako stvořené pro zimní procházky, trasy jsou tu upravené a nepotřebujete sněžnice ani jiné speciální vybavení. Stačí vyjet lanovkou nahoru a obdivovat krásu hor i bez lyží.

Sněžnice: S nimi můžete objevovat divočinu mimo upravené trasy a vyrazit i do hlubokého sněhu. Zkuste třeba okružní trasu z Epicher Laner Almu, trvá asi tři hodiny.

Běžky: Skalní masiv Latemaru a výhledy na Rosengarten rozbuší srdce každého sportovce. Členité terény a ne tak velké převýšení, celkem 100 kilometrů tratí okolo Lavazé a Nova Ponente – tady se nudit rozhodně nebudete.