Speikboden

Poměr sjezdovek (km)
21 6 11
Permanentka (den/týden)
32 eur / 203 eur
Sezóna
1. 12. 2018 – 28. 4. 2019

Sauna a noc v iglú na svahu

Tohle malé, ale přátelské středisko leží na začátku údolí Tauferer Ahrntal (Valle Aurina) a dobře se doplňuje s jen 10 minut vzdálenou Skiarenou Klausberg. Dohromady nabízí Speikboden a Klausberg skoro 80 kilometrů sjezdovek (na jeden skipas), a hlavně zábavný mix pro začátečníky i lyžařské profíky, kteří se na místních černých sjezdovkách taky nudit nebudou. Snowpark ve Speikbodenu nadchne kromě lyžařů taky snowboardisty, kterým naservíruje všechno, po čem jejich adrenalinu dychtivá srdce touží. A kromě toho taky fascinující výhledy na víc než 80 třítisícovek v okolí. Vychutnat si je můžete nejenom za jízdy, ale i při západu slunce zahřátí ze sauny. Nemusíte do ní nikam daleko – saunu mají ve Speikbodenu přímo na svahu.


Když si dáte pauzu

Zkuste organizované výpravy na sněžnicích po okolních hřebenech anebo vyrazte na výlet po okolí na vlastní pěst. Ve slunečné dny se kochejte pohledem na padáky, které ze Speikbodenu startují, a jestli jste trochu do větru, rozhodně si zkuste proletět se na tandemu s některým z místních pilotů. Dovolená na horách získá ve vzduchu úplně nový rozměr. Za romantikou jeďte do sousedního městečka Campo Tures, kde mají kouzelné vánoční trhy a hrad Taufers.

Kde bydlet – Forbes tip

V okolí je sice hned několik krásných hotelů s exkluzivním spa (za všechny třeba pětihvězdičkový Alpen Palace), ale zkuste projednou odložit luxus výměnou za zážitky a uložte se ke spánku přímo na svahu v ledovém iglú. Zima vám nebude, nebojte se, o to se postarají postele s kožešinou a péřové spacáky. V ceně je i večeře plná jihotyrolských specialit.

https://www.kreaktiv.it/en/ahrntal-aktiv/mountainiglu/


Skvělé pro snowboardisty

Vychytaný snowpark nebude nudit ani zkušenější jezdce, ale nabízí tratě i pro začátečníky a rampy na testování prvních skoků. Milovníci freestylu a snowboardoví profíci tu najdou všechny propriety k pilování svých otoček, skoků a závodních triků.

Co s sebou

Plavky: Anebo aspoň lufu, pokud preferujete saunování au naturel. Ve Speikbodenu totiž mají saunu přímo na sjezdovce, lyžaři se v horském iglú můžou ve vybrané dny ohřát zdarma.

Sáňky: Vzpomeňte si na to, jaké to bylo v zimě na prázdninách u babičky a kolik jste si užili legrace na saních. Ve Speikbodenu mají nejdelší jihotyrolskou sáňkařskou dráhu, to už stojí za to, na chvíli odložit lyže i prkno a jet se projet po zadku. Sáně tu ale kdyžtak i půjčují.

Sněžnice: Tratí na pěší výpravu sněhem je tu hned několik. Zkuste třeba trasu na Trejer Alm, která je vhodná i pro začátečníky.

Paraglidingovou výbavu: Pokud patříte mezi „padáčkáře“, nezapomeňte doma vybavení, protože Speikboden je v létě vyhlášenou zastávkou pro všechny evropské paraglidisty a létá se tu i v zimě.