Skiareál Benecko

Poměr sjezdovek (km)
2.9 1.7 0.9
Permanentka (den/týden)
500 Kč / 2640 Kč
Sezóna
8. 12. 2018 – 31. 3. 2019

Vzdušné lázně Krkonoš

Vzdušné lázně v Krkonoších, tak zní slogan tohoto krkonošského tradičního lyžařského střediska. Kromě klimatických lázní pro dospělé je tady královsky postaráno i o děti. Ty mohou bezpečně trénovat první obloučky v dětském parku Havrland s pohyblivým pásem pro snadnější přepravu malých lyžařů. Druhý pohyblivý pás je k dispozici návštěvníkům Family Areny, prostoru plného slalomů, skoků, vln i výukových pomůcek na svahu, s napojením na rozmanité sjezdovky všech druhů obtížnosti. Family Arena je jednoduše prostor, kde se zabaví celá rodina. 

Na Benecku jsou malým i velkým k dispozici také dvě snowtubingové dráhy. Svahů vhodných k sáňkování nebo bobování jsou na Benecku přehršle. A pokud už vás bolí nohy, zatímco děti vyběhnou na kopec natošup, vy se můžete nechat vyvézt na posuvném pásu, když s sebou budete mít svůj skipas. :-) Jedním z nejkrásnějších sáňkařských sjezdů je ten víc než kilometr dlouhý, se startem od rozhledny na Žalém k hotelu Žalý. Ve středisku působí tři různé lyžařské školy a tři různé půjčovny lyžařského vybavení. Ubytování pro celou rodinu je k dispozici v mnoha typických krkonošských chalupách, penzionech a privátech. Na rodiny pamatuje Benecko i v rámci ceníku skipasů, nechybí zde totiž rozličné typy výhodnějšího rodinného jízdného. 


Když si dáte pauzu

Pokud si chcete odpočinout od lyží nebo snowboardu, vyzkoušejte některou z běžeckých tratí, na kterých se můžete věnovat klasice i bruslení. Z dalších aktivit vybíráme sáňkování a bobování.

Veselé soboty

Rodinná návštěva Benecka se nejvíc vyplatí právě v sobotu. To se totiž v rámci akce Veselé soboty lyžuje celý den od 9 do 17 hodin za cenu půldenního skipasu.