Černá hora – Pec

Poměr sjezdovek (km)
19.3 23.1 1.2
Permanentka (den/týden)
810 korun / 4110 korun
Sezóna
1. 12. 2018 – 7. 4. 2019

Večerní lyžování i gurmánská gastronomie

SkiResort Černá hora – Pec je báječné středisko pro zimní sporty na východě Krkonoš. Lyžařské centrum zahrnuje 5 propojených areálů ve východních Krkonoších – Černou horu, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velkou Úpu a Svobodu nad Úpou.  Zdejší sjezdovky leží v nadmořské výšce 500–1260 metrů a mají délku až tři kilometry, tím pádem se řadí mezi nejdelší v naší republice. Na Černé hoře si ychutnejte až tříkilometrové sjezdovky, nechte se vyvézt jedinou osmimístnou kabinkovou lanovkou v České republice nebo nejrychlejší moderní vyhřívanou šestisedačkou Hofmanky Express. V Peci pod Sněžkou si užijte sjezdovky s výhledy na Sněžku a další krkonošské hřebeny. V Černém Dole vás budou bavit pohodové a široké sjezdovky, prakticky celý den ozářené sluncem. Ovšem Černá hora není areálem jen pro zkušené lyžaře. Velkou dětskou lokalitu LIVE park Formánky najdete například v Janských Lázních. Vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami, poskytuje park ideální zázemí pro lekce lyžování vedené oficiální školou SkiResort Live. Součástí parku jsou i snowtubingové dráhy. 


Kde se najíst

Pokud hledáte pohodu rodinného hotelu spolu s kvalitní gastronomií, neměl by vaší pozornosti ujít Hotel Vyhlídka (http://www.vyhlidkahotel.cz/).

Když si dáte pauzu

Pokud se chystáte na Černou horu, nenechte si ujít rozhlednu Panorama, která vás po výstupu 106 schodů odmění nádherným výhledem do okolí. Dobře situovaná rozhledna, která je původně sloupem lanové dráhy umístěným v nadmořské výšce 1289 metrů, vám poskytne krásný kruhový výhled na větší část Krkonoš – na Sněžku, dále na Podkrkonoší, Náchodsko, Orlické a Jizerské hory. Rozhledna Černá hora je pro veřejnost otevřena od 1. ledna 1998. Má výšku 25,7 metru a výhledová plošina je ve 21 metrech. 

Doporučujeme také sjezd po Černohorské sáňkařské cestě, která vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní.


Večerní lyžování

Na Černé hoře najdete i nejdelší sjezdovku pro večerní lyžování, a sice 1,6 kilometru dlouhou Protěž, se stejnojmennou útulnou restaurací při dolní stanici lanovky.