Rokytnice nad Jizerou

Poměr sjezdovek (km)
7.5 4.8 1.4
Permanentka (den/týden)
650 korun / 3100 korun
Sezóna
15. 12. 2018 – 1. 4. 2019

Ráj pro lyžaře i snowboardisty

Jedno z největších lyžařských center v Krkonoších leží v nadmořské výšce 1315 metrů. V Rokytnici si mohou bez problémů užít lyžování začátečníci i zkušení lyžaři, které už Krkonoše nepřekvapí. Lyžařský areál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657–1315 metrů. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat nejlepším lyžařským střediskům v ČR. Areál je oblíbený především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 14,4 kilometru a místy šířky až 100 metrů. Pro příznivce snowboardingu je k dispozici snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. V okolí je k dispozici 57 kilometrů běžeckých tratí, ty navazují na další tratě v Krkonoších. Z Horních Domků se můžete napojit na běžeckou krkonošskou magistrálu. Pro děti je určen dětský Milka park, kde si osvojí základy lyžování a snowboardingu. Pro lyžaře a snowboardisty je ve skiareálu Horní Domky připraveno šest tyčových vleků a dvě čtyřsedačkové lanové dráhy s celkovou přepravní kapacitou 7620 osob za hodinu.

 

Forbes tip

Přímo uprostřed lyžařského areálu leží horská chata Skácelka, která je v nadmořské výšce asi 900 metrů oázou všem hladovým a unaveným sportovcům (https://www.onthesnow.cz/krkonose/rokytnice-nad-jizerou/kamery.html).


Pro děti

Spousta netradičních atrakcí, dárků, ale i občerstvení plné energie. Když chcete vyzkoušet něco nového, když se vám zrovna nechce stát dlouhou frontu u vleku, když si chcete odpočinout nebo se třeba jen trochu zahřát. Za vyzkoušení stojí RC skútry pro milovníky rychlých strojů. Pro soutěživé lyžaře (ale nejen pro ně) je připraven běh na tandemových lyžích, kulomet neboli  obří prak, kterým se sestřelují bandasky, či výuka snowboardingu. Samozřejmostí je relax zóna, protože odpočinek musí být. :-) Přijďte se na chvíli uvelebit na pohodlná lehátka a zahřát se horkým nápojem. Určitě vám přijde vhod čokoládový nápoj Milka, káva Jacobs Krönung, ovocný nápoj Tang nebo třeba čaj.​ Více informací najdete na www.milkafunpark.cz.