Špindlerův Mlýn

Poměr sjezdovek (km)
7.3 13.4 3.7
Permanentka (den/týden)
1000 korun / 5200 korun
Sezóna
7. 12. 2018 – 14. 4. 2019

Zážitek pro všechny

Skiareál Špindlerův Mlýn je největší lyžařské středisko v České republice. Tento členitý krkonošský resort je každý rok dějištěm mnoha významných sportovních událostí. Celkem 24 kilometrů upravovaných lyžařských terénů ve Špindlerově Mlýně, přístupných na jeden skipas, se nachází v areálech Svatý Petr a Hromovka a dále v areálech Medvědín, Horní Mísečky a Labská. Více než polovina sjezdovek je vybavena výkonným systémem technického zasněžování, pro freestylery jsou zde dva snowparky a U-rampa. Skiareál nabízí online nákup skipasů prostřednictvím portálu gopass.cz. A co je pro lyžaře v jednotlivých částech skiareálu připraveno?

Svatý Petr

Nejvyhledávanější součást celého skiareálu, kde si své tratě vybere opravdu každý. Na lyžaře tu čekají dlouhé, a především široké modré sjezdovky, ale také závodní černá FIS World Cup pista pro hodně dobré jezdce. Přepravu lyžařů zajišťují tři lanové dráhy a pět vleků. Pro vyznavače freestylu je ve Svatém Petru každoročně budován snowpark, jehož součástí i U-rampa. 

Hromovka

Lokalita Hromovka se může pochlubit jednou z nejdelších osvětlených sjezdovek. Jedná se o členitou středně náročnou (červenou) trať, která je vhodná spíše pro zdatnější lyžaře.

Medvědín

Lyžařský areál Medvědín v severozápadní části Špindlerova Mlýna se rozkládá na svazích stejnojmenné hory, která je zároveň nejvyšším lyžařským bodem ve Špindlerově Mlýně. Pod vrcholem Medvědína u výstupní stanice lanovky se nachází fotopoint, kde se můžete vyfotit s překrásným panoramatem Krkonoš za zády. Kvalitní černá a červená medvědínská sjezdovka je určena především pro náročnější lyžaře. Medvědín je lanovkou spojen s areálem Horní Mísečky. 

Horní Mísečky

Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je z celého Špindlu nejvhodnější lyžařský areál Horní Mísečky, který nabízí tři lyžařské vleky a vždy kvalitně upravené nejmírnější sjezdovky pro začínající lyžaře a snowboardisty, ale také snowpark s vlastním vlekem. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou výchozím místem na hřebenové túry.

Labská

Areál Labská byl vybudován na trase původního lyžařského vleku Labská. Trasa lanovky je oproti té původní o 300 metrů delší a vede až k běžecké trati na Horní Mísečky. V této části se nachází 1770 metrů dlouhá středně obtížná červená sjezdovka, na které lyžaři překonávají převýšení 310 metrů.

Davidovy boudy

Davidovy boudy v posledních letech znovu ožívají. Zatímco v 90. letech objekty chátraly, v roce 2008 došlo ke změně majitele. Díky novému vlastníkovi byly budovy rekonstruovány. V této lokalitě se nachází stejnojmenný lyžařský vlek spolu se středně náročnou (červenou) tratí Davidovky, dlouhou 1500 metrů. Na této pistě se lyžuje jen na přírodním sněhu.
Špindlerův Mlýn má pro návštěvníky vybudovanou rozsáhlou infrastrukturu, ať už jde o síť půjčoven sportovního vybavení a skiservisů (pod jednotnou značkou Špindl Motion), síť lyžařských škol Skol Max s certifikovanými lyžařskými instruktory, nebo síť lyžařských školiček, které najdete u všech hlavních lyžařských vleků ve všech částech skiareálu. Nabídku prémiových služeb rozšiřuje i síť Špindl Motion Shops, luxusních obchodů se sportovním vybavením a doplňky.


Když si dáte pauzu

Ve Špindlerově Mlýně není nouze ani o nelyžařské aktivity. Součástí skiareálu je bobová dráha a svah přímo určený k sáňkování, ale i snowtubingová dráha, ledová stěna i kluziště. Město nabízí nový akvapark, v němž si přijdou na své děti i dospělí (brouzdaliště, bazén, vodní hřib, vířivky, sauna), tenisové a squashové kurty, bowling, sportovní střelnici nebo golfový simulátor.

Forbes tip

Ve středisku, jako je Špindlerův Mlýn, je pestrá nabídka gastronomických služeb samozřejmostí. Doporučujeme navštívit panoramatickou samoobslužnou restauraci Na Pláni s velkou venkovní terasou nebo restauraci Medvědín s širokým výběrem pokrmů české i světové kuchyně. Dalším tipem je restaurace Svatý Petr u dojezdu sjezdovek, odkud můžete přes den sledovat dění na sněhu z vyhřívané panoramatické terasy a po večerech prožít nezapomenutelné après ski party. Pro návštěvníky, kteří si potrpí na styl a na luxus, je tady nóbl quattro® BAR s každodenní happy hour a drinky za akční ceny. 

http://www.hory-krkonose.cz/restaurace/restaurace-na-plani.spindleruv-mlyn.html