Klínovec

Poměr sjezdovek (km)
17.3 10.4 3.8
Permanentka (den/týden)
750 korun / 4000 korun
Sezóna
prosinec–duben

Propojené Krušné hory

Největší krušnohorský lyžařský areál v posledních letech hodně modernizuje. Velkou novinkou pro sezonu 2018/2019 je spojení se sousedním areálem Boží Dar – Neklid prostřednictvím propojovací modré sjezdovky. Ta vede z vrcholu Klínovce ke spodní stanici lanovky na Neklidu a z Neklidu ke spodní stanici lanovky Prima Express. Takže už žádné přejíždění skibusem, teď už pěkně po sněhu. 

Tratě spojeného areálu teď měří celkem 31,5 kilometru a celý lyžařský komplex obsluhuje pět lanovek, z toho dvě s oranžovou krycí bublinou.

Pokud se sem vydáte na víc než jeden den, můžete si na jeden skipas zalyžovat i v Německu. Vícedenní skipasy platí i pro sousední lyžařský areál Fichtelberg. V rámci Interskiregionu Fichtelberg–Klínovec tak region nabízí celkem 47 kilometrů sjezdovek, jednu kabinovou lanovku, šest sedačkových lanovek a 15 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje skibus, který je zdarma, stejně jako parkování.

Na Klínovci se letos kromě propojování taky rozšiřovalo. Modrá sjezdovka Dámská má nově v některých místech až 40 metrů, což jsou na Česko celkem slušné rozměry. Do šířky se rozepjala také červená sjezdovka Pařezovka.

Areál počítá s milovníky freestylu i freeridu. Pro prvně jmenované je k dispozici Cool Funpark s překážkami a skoky a snowpark na Neklidu pro zdatnější jezdce. Pro druhé jmenované pak dva kilometry neupravovaných sjezdovek s přírodním sněhem. 

Necelé tři kilometry od kruhové křižovatky v centru Jáchymova je nové parkoviště zdarma pro několik set aut. Ti, kdo přijíždějí ve směru od Karlových Varů a Plzně, tak ušetří asi 15 kilometrů po horských silnicích. Z parkoviště vás na vrchol Klínovce vyveze nová čtyřsedačková lanovka. U její spodní stanice najdete multifunkční budovu s půjčovnou a lyžařskou školou. Dále pak dětský skipark s pohádkovými figurkami a dalšími atrakcemi a také dvěma dopravními pásy. Děti si pak mohou odpočinout v nové herně v těsné blízkosti parku.

 


Když si dáte pauzu

V těsné blízkosti lyžařského areálu leží lázeňské město Jáchymov. Jeho historické centrum z 16. století je městskou památkovou zónou. Navštivte třeba tamní Muzeum Královská mincovna. Jeho stálá expozice ukazuje historii města, těžby stříbra a ražby mincí.

http://www.mestojachymov.cz/muzeum-kralovska-mincovna/d-2622


Kde bydlet – Forbes tip

Pokud chcete okusit život v nadmořské výšce 1244 metrů nad mořem, ubytujte se přímo na vrcholu Klínovce v těsné blízkosti sedmnáctimetrové vyhlídkové věže v nově vybudované chatě Na Klínovci. V ní může bydlet šest až sedm lidí, příjezdová cesta a parkování přímo na vrcholu hory jsou celoročně přístupné (https://www.chataklinovec.com/).

 


Co s sebou

Eura: Do Německa je to z Klínovce přes kopec. V nedaleké příhraniční obci Rittersgrün najdete třeba muzeum úzkokolejných vlaků. Od listopadu do března je otevřené od úterý do neděle od 10:00 do 16:00 (http://www.schmalspurmuseum.de).