Ponte di Legno – Tonale

Poměr sjezdovek (km)
24 61 15
Permanentka (den/týden)
44 eur / 212 eur
Sezóna
3. 11. 2018 – 19. 5. 2019

Na ledovci i na prosluněných jižních svazích

Od té doby, co se lyžování za průsmykem Passo Tonale propojilo gondolou se sousedním resortem Ponte di Legno, vzniklo na západě Itálie příjemně velké lyžařské středisko, které nabízí všechno, co máme na horách rádi. Sto kilometrů rozmanitých terénů, lyžování ve třech tisících na strmém ledovci Preseno, ostré lesní zákruty severních svahů Ponte di Legno i široké klidnější sjezdovky na jižních svazích nad Tonale pro ty, kdo mají rádi jízdu na pohodu. Horské sluníčko, pizza, pasta a bombardino jsou samozřejmostí. Dvojstředisko Ponte di Legno – Tonale je taky ráj pro freeridery a skialpinisty, jezdí sem i specializované zájezdy, kdybyste si netroufli na vlastní pěst.


Když si dáte pauzu

Zkuste vyjížďku na sněžném kole fatbike anebo některou ze spanilých jízd na sněžných skútrech. Můžete vyrazit i na noční výlet na sněžnicích anebo okuste nějaké úplně nové zimní radovánky. Zkuste zimní lezení anebo kiting. V Ponte di Legno se dají zařídit třeba výlety se psím spřežením, včetně jednodenních kurzů, jak saně tažené sibiřskými huskyi řídit.

Forbes tip

Pro ty, kdo fandí zimní romantice a ubytování přímo na sjezdovce, je tu Il Faita. Starou kamennou chalupu ve svazích vysoko nad údolím její majitelé přestavěli na příjemný hotýlek s restaurací. Tohle místo možná neoplývá luxusem, ale jeho malebnost vás chytne za srdce.

http://www.ilfaita.it/en/winter-at-faita/


Skvělé pro děti

Hlavně jižní svahy nad Tonale jsou bezpečně široké a mírné, v resortu mají taky několik dětských snowparků a specializovaných škol, takže děti můžete ráno odevzdat instruktorům a vyzvednout si je až odpoledne po lyžování.

Skvělé pro snowboardisty

Místní snowpark je dlouhý a nabízí několik vyšších skokánků a příjemně zvlněnou trať pro legrácky při sjezdu.


Skipass a jeho rozsah

Je součástí Skiramy Dolomity, takže můžete využít i lanovky v resortu Madonna di Campiglio, Pinzolo a v okolí Brenty.


Co s sebou

Sněžnice: Na přelomu ledna a února se za úplňku konají procházky na sněžnicích. Tradičního pochodu „caspolada al chiaro di luna“ se účastní několik stovek nadšenců a startuje z vesnice Vezza d’Oglio.

Běžky: Ve Val di Sole mají upravené tratě a není nad to, zapojit po sjezdovém lyžování i trochu jiné skupiny svalů a protáhnout se na běžkách v lesích okolo.

Kite: Pokud patříte mezi nadšené krotitele větru, nezapomeňte si doma výbavu, protože na kitování na sněhu jsou jižní svahy nad Passo Tonale ideální. Kituje se třeba na pláni nad lanovkou Valdobio, v údolí je i několik škol.