PARK SNOW Donovaly

Poměr sjezdovek (km)
5.1 5.8 0.1
Permanentka (den/týden)
29 eur / 149 eur
Sezóna
26. 12. 2018 – 3. 4. 2019

Skvělé sjezdovky a největší dětský funpark ve střední Evropě

Skiareál PARK SNOW Donovaly patří mezi nejznámější lyžařská střediska na Slovensku vůbec. Obec Donovaly se rozprostírá na rozhraní národních parků Nízké Tatry a Velká Fatra, od Banské Bystrice je vzdálená 25 kilometrů, od Ružomberku 29 kilometrů. Hlavní a nejvíce navštěvovanou lokalitou Donoval je širokánská mírná louka Záhradište se čtyřsedačkou Buly Expres a souběžnými tatrapomami. Dominantou lokality je kombinovaná šestisedačková lanovka s osmimístnou kabinou TELEMIX Nová hoľa. Velký dětský funpark se nachází na rozlehlé louce přímo mezi Novou hoľou a Záhradištěm. Děti do osmi let mají skipas zadarmo. V Donovalech působí několik půjčoven, lyžařských a snowboardových škol. Jedinečnými atrakcemi, kterými je středisko známé, jsou jízdy na psích spřeženích a snowparagliding. U dolní stanice lanovky na Novou hoľu najdete bezplatné kluziště.

 


Když si dáte pauzu

V Donovalech si na své určitě přijdou také vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici jsou dva běžecké okruhy v okolí Polianky a Močiarů a trasa z Donoval na Šachtičku. Celková délka pravidelně upravovaných běžeckých tras dosahuje 18,4 kilometru.

Skvělé pro děti

Pro nejmenší návštěvníky je denně připraven kopec zábavy a překvapení v největším funparku ve střední Evropě (https://www.parksnow.sk/zima/funpark.php).