Skiareál Jasná-Chopok

Poměr sjezdovek (km)
21.6 18.7 7.7
Permanentka (den/týden)
35 eur / 178 eur
Sezóna
26. 12. 2018 – 3. 4. 2019

Dlouhé sjezdovky všech obtížností

Nejlepší a nejznámější slovenské středisko Chopok nabízí dlouhé sjezdovky všech obtížností, freeridový terén, moderní lanovky a koneckonců hora ve středoevropských poměrech překvapí i svou rozlohou. Chopok je druhý nejvyšší vrchol v hlavním hřebenu Nízkých Tater. Nejrozmanitější výběr sjezdovek je z Lukové, kam vedou z Bielé Púti pomalejší čtyřsedačky anebo z Otupného čtyřsedačka expres, hlavní široká červená klesá po hřebínku na Priehybu a odtud se vrací jako Májová k čtyřsedačce Jasná anebo pokračuje na Zahrádky jako parádní rychlá červená Pretekárska či červená Jelení Grúň, jejíž část slouží i jako snowpark. Samotná Biela Púť je lehkým cvičným svahem s dětským hřištěm u spodní stanice lanovky. Z Lukové spadá i černá Majstrovská, dělící se dole buď do Jasné, nebo do Otupného. Svah nad Otupným je nenáročný – pravidelná modrá „školní“ sjezdovka s objezdem prudší, červené střední pasáže či kratší vlek na plochém horním úseku. Navazující Derešský kotol je v provozu jen za dobrých sněhových podmínek a jedná se spíše o úzký přírodní kotel. Jižní svah byl udržován ve volnějším, freeridovém duchu, ale s příchodem kabinkové lanovky a propojením se severní stranou se zužitkoval také. Ve vrcholových partiích převládá náročnější terén v podobě černě značených tratí a freeridové plochy, níže v okolí lesa jsou tratě převážně středně strmé. Jasná a Chopok jsou pro lyžaře určitě dobrou volbou.

 


Když si dáte pauzu

Simulátor volného pádu je jedinečný aerodynamický tunel s kruhovou prosklenou letovou komorou o průměru 4,3 metru a o celkové výšce 14 metrů. V této komoře proudí vzduch o rychlosti až 300 km/hod, a vytváří tak podmínky stejné jako  u volného pádu.

https://www.hurricanefactory.com/tatralandia/sk

 

Forbes tip

Hotel Bešeňová, situovaný přímo v areálu Vodného parku Bešeňová, nabízí ubytování spojené s regenerací a procedurami ve Wellness centru Harmónia. Hosté si pobyt ve wellness užijí za zvýhodněné ceny. Voda z hloubky 1987 metrů má blahodárné účinky zejména na pohybový aparát a dýchací cesty (https://hotelbesenova.sk/sk/).

 


Kde se najíst

Na úpatí svahu pod Chopkem čeká na hosty tradiční horská koliba Jasná. V útulných prostorách u krbu najde své místo až 40 hostů, kteří si mohou užít klasické liptovské speciality a tradiční domácí kuchyni,

http://kolibajasna.sk/