Nebelhorn/Oberstdorf

Poměr sjezdovek (km)
3 6 4
Permanentka (den/týden)
48 eur / 236 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 1. 5. 2019

Světoznámé skokanské můstky

Oberstdorf je klidné městečko s vilovou periferií a světoznámými skokanskými můstky. V kulise Allgäuských Alp nabízí padesátikilome­trovou porci sjezdovek, rozdělenou mezi vrcholy Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck, přičemž další centra jsou v sousedním, rakouském údolí Kleinwalsertal, kde platí společný skipas. Domovským kopcem Oberstdorfu je Nebelhorn, kde startuje ve třech sekcích visutá kabina přímo z okraje města. Vrcholový kotel s hlavní spletí sjezdovek vrcholí „jen“ v 2224 m n. m. a je přivrácen ke slunci, ale přesto je sněhově velmi spolehlivý (až do května!). Převládají celkem široké červené, jen místy prudší sjezdovky s mnoha terénními zlomy a jinými členitostmi, obsloužené dvěma sedačkami. Hlavním a už příjemně rozsáhlým areálem Oberstdorfu je Fellhorn, z něhož sjezdovky tečou převážně na německou, jedna pak i na rakouskou stranu. Dominují tu lehce hravé, až neposedné červené sjezdovky průměrné šíře, kterým kralují dva dlouhé sjezdy do údolí – do Německa je vydařeně červený, do Rakouska lehčí červenou trať přerušují i občasné rovinky. Lanovkový park je věkově vyvážený s pohodlnými a rychlými lanovkami na oblíbenějších tratích a zánovnějšími sedačkami na kratších nebo okrajových svazích. Z Oberstdorfu vybíhá slepé údolí Kleinwalsertal, kde pokračuje i nabídka sjezdovek. Ačkoli je údolí přístupné jen z německé strany, územně již patří k Rakousku. Díky lyžařské houpačce na Fellhornu lze z Německa přelyžovat do Rakouska a skibusem se přesunout i do dalších center – Ifenu a Walmendingerhornu.


Když si dáte pauzu

Vyjeďte si lanovkou na Söllereck a zažijete pravé vzrůšo. Pokud nemáte rádi výšky, spokojte se s krásnou bobovou dráhou. Ta je dlouhá 850 metrů a kromě parádních výhledů nabídne ostré zatáčky a řadu skoků, na kterých zažijete pocit beztíže. Ti odvážnější se mohou vydat na pětihodinovou túru po okolních vrcholcích, která zahrnuje i chůzi po visutém laně. Samozřejmě s jištěním. Troufnete si?

 

Forbes tip

Necelých 700 metrů od vleku se můžete ubytovat v malém romantickém hotýlku, který se již čtyři roky těší skvělým recenzím.

http://www.gams-oberstdorf.de/

 


Michelin pod hvězdami

Tradiční, ale i moderní gastronomii lze ochutnat v michelinské restauraci rodiny Straussových (http://www.loewen-strauss.de/?utm_source=tripadvisor&utm_medium=referral).