Méribel

Poměr sjezdovek (km)
127 112 30
Permanentka (den/týden)
62 eur / 354 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 22. 4. 2019

Lázeňská brána do Tří údolí

Méribel je místo jako z pohádky. Horské městečko s chalupami ze dřeva a kamene, ze tří stran obklopené bělostnými štíty hor, ze kterých do údolí stékají z každé strany desítky a desítky kilometrů špičkově upravených sjezdovek. Méribel a nad ním ležící prosluněný Mottaret dávají dohromady rodinné středisko, kde si vezmete lyže a rovnou ode dveří chalupy dojedete na svah. A tam vás čekají v podstatě nekonečné sjezdové možnosti, protože Méribel leží uprostřed největšího francouzského lyžařského komplexu Tři údolí. Tento lanovkami navzájem propojený areál dohromady nabízí přes 600 kilometrů tratí všech náročností ve střediscích Les Menuires, Val Thorens, Méribel, La Tania a v superluxusním Courchevelu. Ve Třech údolích najdete hotely a apartmány přímo na svazích, dvoutisícové převýšení a dlouhé sjezdovky, které uspokojí i závodní lyžaře. Tenhle komplex je tak rozsáhlý, že se ani nepokoušejte ho projet za den. Budete mít co dělat i týden. Pár tipů, co neminout: Nejdelší sjezdovka ve Val Thorens měří 12 kilometrů a má převýšení 1400 metrů. Nejtěžší je půlkilometrový Couloir Emile Allais v Courchevelu, Piste Leo Lacroix v Les Menuires nebo šestikilometrový Combe de Caron ve Val Thorens.

Právě elegantní Méribel, ležící v prostředním údolí, je ideální základnou, když chcete vyzkoušet všechno, co tenhle rozsáhlý skiresort nabízí. Pro objevování Tří údolí má strategickou pozici. Navíc dole pod Méribelem, propojené lanovkou, leží lázeňské město Brides-les-Bains. Nahoře v horách adrenalin na svahu a dole v údolí termály, to je ultimátní kombo pro zimní relax.


Když si dáte pauzu

V Méribelu bývají na Rond Pointu každý večer koncerty, La Folie Douce nabízí atmosféru jako na party v klubu, ale pod širým nebem a od časného odpoledne. Pro restart těla i mysli sjeďte lanovkou dolů do lázeňského města Brides-les-Bains. Doporučujeme nově rozšířené Le Grand Spa Thermal, největší lázně v Alpách a jedny z největších ve Francii. Relaxovat v termálech tam můžete celou zimu, ale když přijedete v polovině ledna, čeká vás festival zdravého životního stylu, jógové lekce v horách, restart těla i hlavy v termálech a můžete si taky zkusit nové zimní sporty.

http://www.thermes-brideslesbains.fr/spa-thermal

Kde bydlet – Forbes tip

Chalet Les Voutes leží uprostřed údolí Méribel mezi dřevěnými stodolami a starými farmami přestavěnými na luxusní horské chalupy. Prostorný, zařízený s citem pro design a s láskou ke dřevu. Navíc jen 150 metrů od gondoly Olympe, takže za dveřmi nazujete lyže a jedete.

https://www.chaletowners.com/chalet-rental/meribel/les-voutes/

 


Kde se najíst

V Méribelu na vás čeká řada restaurací pro gourmety, ale taky jídlo spojené se zážitky. Dejte si tradiční savojskou večeři s ultimátním výhledem – sýrové fondue v kabinkové lanovce s panoramatickými výhledy na údolí, horské štíty ozářené měsícem a nebe poseté hvězdami. Večeře začne srazem v iglú s předkrmem, pokračuje jízdou lanovkou s hlavním chodem a vínem a dezert si dáte v místním baru.

 

Skvělé pro děti

Méribel je malebné údolí, kde mohou vaše děti bezpečně lyžovat na kilometrech a kilometrech mírných svahů. Nabízí i zelené trasy pro úplné začátečníky.


Skvělé pro snowboardisty

Snowpark DC 43 má speciální zónu pro freestyle začátečníky, uspokojí ale i úplné profesionály – kromě muld, skokánků a zábradlí tam najdete taky přesně vybroušenou U-rampu.


Co s sebou

Plavky: Přímo pod Méribelem leží lázeňské město Brides-les-Bains propojené s horským resortem lanovkou.