Val d’Isère

Poměr sjezdovek (km)
170 78 52
Permanentka (den/týden)
54 eur / 283 eur
Sezóna
17. 10. 2018 – 5. 5. 2019

Olympijské sjezdovky a noční život

Jestli jsou místní rodáci něčím proslavení, tak počtem medailí, které posbírali na olympiádách a ve Světovém poháru. Takže jestli chcete špičkově potrénovat, ve Val d’Isère najdete luxusní podmínky. Propojením se sousedním městečkem Tignes a svahy kolem něj vznikla skiaréna Espace Killy, rozsáhlá síť tří stovek kilometrů chytře pospojovaných a prostorných sjezdovek. Tenhle obří resort vám nabídne rozmanité atraktivní tratě, ale i dobrodružství mimo ně – freeride si tu užijí začátečníci, kteří tu mohou nabrat první zkušenosti, ale i profíci. Svahy Val d’Isère jsou ale proslavené hlavně ostrými černočernými sjezdy, impozantní olympijskou tratí Face Rhône Alpes, na které se jelo mistrovství světa. Val d’Isère i Tignes se navíc mohou pochlubit sjezdovkami na ledovci, takže sezona tu nekončí ani v létě.


Když si dáte pauzu

Kromě obligátního spa anebo kluziště, které tu taky mají, otestujte i trochu jinou zimní zábavu. Adrenalin vám do krve vyplaví ledový okruh a jízdy na něm. Už je jen na vás, jestli přijedete s nabušeným SUV, půjčíte si motorku, anebo třeba jenom buginu.

Kde bydlet – Forbes tip

Výš už to nejde. Vyjeďte nahoru na La Solaise a ubytujte se v nejvýše položeném hotelu ve Francii, v bývalé budově lanovky v závratných 2551 metrech nad mořem. Do nového La Refuge de Solaise se vešla ubytovna, několika luxusních apartmánů i velký 23metrový bazén (https://lerefuge-valdisere.com/en/).

 


Skvělé pro děti

Na  300 kilometrech místních sjezdovek si najdou ideální tratě i úplní začátečníci. Ve Val d’Isère jsou navíc k rodinám přátelští – mají tu služby horské chůvy, takže můžete děti odložit a jít si bez obav zalyžovat, a pro malé horaly tu nabízejí celý zábavný program: den na rolbě, lekce lyžování nebo snowboardu s instruktorem a další aktivity.

Skvělé pro snowboardisty

Val Claret, La Daille, Swatch Snowpark. Ve Val d’Isère a Tignes se ani nadšenci do freestylu nudit nebudou. Na profíky tu čeká U-rampa, krosová dráha, zábradlí a skoky. Ve snowparcích tu ale mají i tratě pro začátečníky. V Tignes je navíc snowpark vybavený systémem Shoot My Ride, takže můžete svoji jízdu natočit a hned sdílet.


Co s sebou

Plavky: Rozhodně nebudete litovat. Jinak byste totiž nemohli zkusit místní centrum Aquasportif, kde pár tempy v bazénu nebo relaxem v horké vířivce vyléčíte všechny ty ježděním unavené svaly, o kterých jste po dlouhém létě už ani nevěděli, že je máte.