Schladming

Poměr sjezdovek (km)
90 113 18
Permanentka (den/týden)
50 eur / 286 eur
Sezóna
30. 11. 2018 – 22. 4. 2019

Zimní krása ledovce Dachstein

V zimě je oblast okolo Schladmingu ve vrcholné formě. Svahy mezi jižními stěnami impozantního Dachsteinu a Taurami vám nabídnou všechno, co od pořádné lyžovačky v Alpách čekáte. V několika střediscích v okolí Schladmingu a Dachsteinu sdružených do lyžařské oblasti Ski Amadé vás čeká na 90 ultramoderních lanovek a vleků, dohromady přes 220 kilometrů sjezdovek a k tomu špičkový snowpark. Od hory k hoře se rozpíná oblast Čtyř hor a střediska Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, rozmanité Ramsau, rodinami oblíbené Ski Fageralm a samozřejmě Stoderzinken, Galsterberg a Schneebärenland, který je domovem oblastí Riesneralm a Planneralm. A kdyby vám zážitky ze sjezdovek byly málo, další zážitky ze zimního království můžete nasbírat v nadmořské výšce 2700 metrů na ledovci Dachstein – ať už se chcete jen kochat fantastickými panorámaty se stovkami vrcholků hor, anebo hledáte adrenalin, tohle místo vás uspokojí na všech frontách. Dachstein se sice možná s ostatními rakouskými ledovci nemůže srovnávat velikostí, i tak má ale lyžařům co nabídnout: lehké, střední a obtížné sjezdovky a mnoho svahů s hlubokým sněhem.


Když si dáte pauzu

Zajeďte si lanovkou nahoru na Dachstein, kde můžete obdivovat panorámata ledovce a najdete tam i několik tras pro pěší. Horní stanice Hunerkogel patří k nejkrásnějším vyhlídkám ve Východních Alpách. Dachstein nabízí řadu dalších atrakcí jako visutý most, vyhlídkovou plošinu Sky Walk, vyhlídku se „schody do nikam“ a ledový palác, vše v ceně skipasu. Užijte si místní Ledový palác a úchvatné výhledy z visutého mostu nebo z plošiny Sky Walk. Anebo vyrazte na druhou stranu masivu ledovce a pokochejte se malebným městečkem Hallstatt na břehu stejnojmenného jezera.

Kde bydlet – Forbes tip

Dát si snídani, nazout lyže a jet. Tak se bydlí v chalupách na Reiteralmu, přímo na sjezdovce, kde se navíc můžete proskleným průčelím kochat výhledem na hory okolo. Vlastní vířivka a sauna je samozřejmě v ceně.

https://www.alps-residence.com/alpenchalets-reiteralm/


Skvělé pro děti

Na svazích Riesneralmu je celá dětská lyžařská aréna s více než pěti hektary sjezdovek a také jeden z nejdelších dětských svahů v Rakousku s pěti různými sklony. V Ramsau na děti čeká sjezdovka dinosaura Kaliho a zimní země divů na několika různých svazích. Na kopci Rittisberg si užijí pohádkovou sjezdovku.

Skvělé pro snowboardisty

Superpark Planai je Mekkou rakouské freestylové scény, jezdí sem trénovat i snowboardisté ze zahraničí. A nabídne i rampy a elementy pro začátečníky, takže můžete natrénovat své první skoky a triky.


Co s sebou

Freeridovou výbavu: Sjezd Edelgrieß bývá často označován za nejhezčí freeridový sjezd v Alpách, je ale pro pokročilé freeridery. V oblasti Dachsteinu však najdete i snazší trasy. Zároveň tady pole prašanu uspokojí i ty nejnáročnější, můžete dokonce zkusit přejezd celého masivu až dolů do Hallstattu. Na téhle straně dachsteinského masivu, pod vrcholem Krippensteinu, od skalních hřebenů až po níže položené lesy, tady panují ideální podmínky pro zážitky plné prašanu. Přes nádherný terén s hlubokým sněhem pokračujte dolů z Krippensteinu celých 11 kilometrů a více než 1500 výškových metrů směrem do údolí – to je nejdelší sjezd ve volném terénu v Rakousku.