Šumava

Vzácná Šumava

Pro začátek jedna důležitá připomínka. Šumava, to nejsou jen jižní Čechy. Pohoří se u nás táhne od Chodska po Lipensko přes dva české kraje - Jihočeský a Plzeňský. Zabírá území o velikosti 1671 km2 a je tak větší například než Hongkong. Pohoří se rozprostírá na velké části okresu Klatovy, který je rozlohou největší v zemi a na jeho území, v oblasti Železnorudska, najdete třeba známá jezera Černé a Čertovo. 

Národní park Šumava je pak svého druhu největším v Česku. Zachovává přírodní ráz s horskými smrčinami, ledovcovými jezery, slatěmi a rašeliništi, která nejsou jinde v takovém rozsahu k vidění. Útočiště tu mají ohrožené rostliny a zvířata jako rys nebo tetřev. 

Park je přímo napojený na chráněnou krajinnou oblast, která mu tvoří něco jako ochranný štít, a od roku 1990 je součástí biosférické rezervace vyhlášené organizací UNESCO. Spolu s německým národním parkem Bavorský les pak tvoří jednu z největších souvisle zalesněných ploch ve střední Evropě.

Šumava má zrkátka co nabídnout. Vydejte se do pralesa Boubín, po stopách ledovcových jezer nebo tu prostě jen čerpejte energii či sportujte. Pokud máte malé děti, nemiňte Lipno a jeho okolí. Tamní skiareál a přilehlá infrastruktura tvoří ideální místo pro rodinnou dovolenou.

 

Obrázek rezortu není k dispozici
5 5 5
Detail
NALEZENÁ STŘEDISKA
Poměr sjezdovek (km)
10.2 2 0
Permanentka (den/týden)
500 korun / 2710 korun