Lipno

Poměr sjezdovek (km)
10.2 2 0
Permanentka (den/týden)
500 korun / 2710 korun
Sezóna
prosinec–březen

Rodinné Lipno

Lipno je skiareál pro rodiny s dětmi. Na ty se tady myslí především. Sjezdovky jsou mírné a široké, jde tedy o ideální místo pro první obloučky. S nadmořskou výškou 740 až 900 metrů nad mořem patří Lipno mezi níže položená střediska. O zásoby umělého sněhu se zde stará 60 sněžných děl. 

U bezplatného centrálního parkoviště přímo u lanovky najdete restaurace, après ski bary, skiservis, půjčovnu nebo lyžařskou školu. Zaplavat si můžete v nedalekém Aquaworldu, v blízkosti je taky bobová dráha, bowling, wellness nebo sportovní hala.

Pro potřeby lyžařské školy je vyhrazena celá jedna sjezdovka plná slalomů, zvířátek a dalších výukových prvků. Klopené zatáčky a skokánky si můžete vyzkoušet na místní skikrosové trati, ke které letos přibyla druhá a obě se propojily tunelem. Tou lehčí se můžou prohánět děti, druhá, o trochu náročnější je určena pro zkušenější lyžaře. 

S novou dráhou se délka sjezdovek prodloužila na 12,2 kilometru. Lipno tak v současné době disponuje 12 sjezdovkami, snowparkem, měřenou tratí se slalomem a dvěma dětskými výukovými hřišti – Fox parkem a Bambini parkem. Ty jsou vybaveny pohyblivými pásy.

Vzhledem k tomu, že areál je zaměřený především na děti, hodně tady dbají na bezpečnost. Na svahu přibyly bezpečnostní prvky jako oplůtky a matrace, na lanovce Lipno Express pak ochranné rámy pro děti. Na bezpečnost na sjezdovkách dohlíží takzvaná Skipatrola, tedy tým složený z nejzkušenějších instruktorů tamní lyžařské školy. Ta je, mimochodem, s počtem 200 instruktorů největší v Česku. 

Na Lipně se bude líbit i běžkařům. Strojově se tady upravuje asi 40 kilometrů běžeckých stop vedoucích šumavskou krajinou. 

 


Když si dáte pauzu

Když vás lyžování omrzí, vyrazte na Stezku korunami stromů, která se nachází na vrcholu lyžařského střediska. Můžete si odtamtud prohlédnout zimní Šumavu, lipenské jezero a při dobré viditelnosti zahlédnete i vrcholky Alp.

https://www.stezkakorunamistromu.cz/


Co s sebou

Brusle. Až děti omrzí lyžování, vezměte je na led. Když lipenské jezero zamrzne, můžete se prohánět po takzvané Lipenské magistrále, která je nejdelší přírodní upravovanou bruslařskou dráhou na světě. Měří 11 kilometrů a na šířku má osm metrů.