Arlberg

Poměr sjezdovek (km)
132 123 53
Permanentka (den/týden)
55 eur / 324 eur
Sezóna
30. 11. 2018 – 28. 4. 2019

Anton aus Tirol a jeho après ski

Největší rakouský lyžařský resort se rozkládá na hranicích Tyrolska a Vorarlberska, nejzápadnější části země. Na horských vrcholech a stráních se tu vine 305 kilometrů sjezdovek, od předloňska kompletně propojených necelou stovkou lanovek a vleků. Komplexní nabídku sjezdů, které uspokojí i začátečníky, ale na své si tu přijdou hlavně zkušenější lyžaři, navíc doplňuje 200 kilometrů tras pro freeride. Oblast Arlbergu nadchne milovníky sportovní historie, tady se totiž před 114 lety konaly vůbec první lyžařské závody v Alpách, tady se ocitnete v opravdové kolébce zimních sportů. Středisek propojených do velkého resortu Arlberg je hned několik, zmínit ale rozhodně musíme proslulý St. Anton, kde divoké lyžařské party začínají už odpoledne na sjezdovce, a poklidnější Lech Zürs, ležící vysoko v horách, s puncem samozřejmého luxusu. Masivu Arlbergu dominuje vrchol Vallugy, ze které vedou i freeridové trasy dolů do údolí.


Když si dáte pauzu

Užijte si trochu dětinského nadšení na místních sáňkařských drahách. Anebo uvolněte tělo i hlavu v místních lázních Arlberg Well s designovými bazény, příjemné je to hlavně večer venku ve vyhřáté vodě. V sousedící kongresové hale se často konají koncerty, takže můžete zážitky na sněhu doplnit i trochou kultury.

Kde bydlet – Forbes tip

Beton, dřevo, sklo. Vše namixované s vkusem a citem pro design do moderní architektury organických linek. Jestli máte rádi designové bydlení a fandíte minimu materiálů a maximálnímu efektu, bude se vám líbit v hotelu Arlmont.

https://www.arlmont.at


Kde se najíst

Luxusní resort Lech v Arlbergu je skoro povinnou zastávkou všech gurmánů na lyžích. Srdce (a mlsný jazýček) zarytých foodies potěší i v St. Antonu, kde najdou jednu z nejvýše položených špičkových restaurací v Evropě. Podvečer je lanovka Galzigbahn vyveze až do nadmořské výšky 2086 metrů na večeři na v pravdě vysoké noze. Kromě vynikajících chodů se podává i skvostný výhled na St. Anton am Arlberg. V hlavní roli je tu ale šéfkuchař Matthias Weinbuhrer, respektive jeho vynikající výtvory.

Skvělé pro snowboardisty

V Arlbergu na ně čeká hned několik snowparků a svahů připravených na freestyle.


Co s sebou

Freeridovou výbavu: Pod Vallugou jsou vyhlášené trasy vedoucí prašanem, off-piste se ale dají sjet i svahy s upravenými sjezdovkami. Pro extra porci adrenalinu si zkušení freerideři můžou zajet z Vallugy do Zürs.