Kitzbühel

Poměr sjezdovek (km)
106 60 19
Permanentka (den/týden)
51 eur / 275 eur
Sezóna
13. 10. 2018 - 1. 5. 2019

Herminátorovo lyžařské safari

Prvotřídní středisko se 185 kilometry sjezdovek a dalšími 45 kilometry lyžařských tras mezi nimi patří mezi kolébky lyžování. Podle Rakušanů to bylo právě tady, kde si člověk poprvé oblékl na nohu prkýnka, aby se s nimi sklouznul na sněhu. Určitě to ale bylo tady, kde se konal už v roce 1895 první lyžařský závod. A dodneška jsou kopce v Kitzbühelu legendou, i díky té nejčernější černé sjezdovce Streif a závodu Hahnenkamm, který se na téhle trati, jedné z nejnebezpečnějších na světě, konají v polovině ledna. Streif dokáže vyplavit adrenalin v krvi i toho nejzkušenějšího lyžaře, tahle sjezdovka má totiž sklon v některých pasážích až 85 % a lyžaři při závodech na ní jezdí rychlostí 150 kilometrů za hodinu. Navíc tyhle rakouské Alpy okolo Kitzbühelu daly světu takové lyžaře jako je Hermann “Herminátor” Maier. Kitzbühel ale není jen pro ty nejsportovnější lyžaře, víc než polovina sjezdovek je tu modrých, určených pro méně zkušené lyžaře - a dětské vleky jsou dokonce v údolí Kitzbühlu zadarmo. Upravované svahy a lanovky, které je spojují, se táhnou po velké ploše a tak vás rozsáhlý resort KitzSki nebude nudit ani několikátý den. Navíc díky svojí rozloze nabízí i bohaté možnosti pro freeride. 


Když si dáte pauzu

Zkuste parádní sáňkařskou dráhu, na kterou se pohodlně dostanete lanovkou Gaisberglift. Užijte si hory tak nějak pomaleji a místo rychlých sjezdů si dejte pohodovou procházku zimní krajinou. Využijte upravené pěší stezky na Hahenkammu a Kitzbüheler Hornu anebo vyrazte do terénu na sněžnice, mají je tu v každé půjčovně sportovního vybavení.

Kde bydlet - Forbes tip

Přímo uprostřed sjezdovek leží malebný Maierl Alm a přilehlé chalety. Ve dveřích nazujete lyže a rovnou se můžete pustit dolů ze svahu a řezat oblouky. Každá z chat má vlastní saunu a výřivku, přestavěná budova historického almu navíc nabídne i bazén a wellness.
http://www.maierl.at 


Kde se najíst

Kitzbühel je místo, kde si důležití podávají dveře se slavnými, a tak není divu, že o vysokou gastronomii tu není nouze. Dokonce je tu největší koncentrace mezinárodně oceněných restaurací v celém Tyrolsku. Zkuste třeba Kupferstube, která podle mnohých nabízí úplně tu nejlepší kuchyni ve městě. A určitě ochutnejte jejich polévku z angreštu s podmáslím a pečeným humrem a pstruha s pěnou ze šampaňského.

Skvělé pro děti

I když je Kitzbühel hodně sportovně orientované středisko, najdete v něm dost tratí vhodných i pro méně zkušené lyžaře. A navíc cvičné vleky pro děti jsou ve středisku zadarmo.


Co s sebou

Freeridovou výbavu: Na rozsáhlých svazích kitzbühelského resortu je dost prostoru na jízdu terénem, i pro adrenalin na neupraveném sněhu přitom můžete využít lanovek, které mají místní kopce protkané.