Pitztal

Poměr sjezdovek (km)
18 48 14
Permanentka (den/týden)
51 eur / 242 eur
Sezóna
15. 9. 2018 – 5. 5. 2019

Výškové kafe na ledovci

Na Pitztalu najdete nejvýše položenou rakouskou lyžařskou oblast. Na ledovec vás doveze do výšky 3440 metrů nad mořem nová supermoderní lanovka Wildspitzbahn během několika málo minut. Tam si u vrcholu Hinterer Brunnenkogel v Café 3440 můžete dát něco na zub nebo dostat trochu kofeinu do žil v nejvýše položené kavárně Rakouska. Z panoramatické terasy máte na dohled víc než 50 třítisícovek a s nimi i Wildspitzi, nejvyšší horu Tyrolska. Pak už nezbývá než se obloučky nebo šusem spustit dolů po té nádheře. Sněhové podmínky tu bývají špičkové celou sezonu, která na Pitztalu díky ledovci začíná už na podzim a v níže položených střediscích Hochzeiger a Rifflsee na začátku prosince. Rozlehlá lyžařská oblast nabízí 80 kilometrů skvěle upravených sjezdovek a 41 kilometrů tras volným terénem. A pokud jste fandou bílé stopy, běžky tu můžete nazout už v říjnu a užít si je na 17 trasách dlouhých celkem skoro 100 kilometrů.

 


Když si dáte pauzu

Pokud máte chuť na trochu adrenalinu, zkuste ledolezení, k dispozici jsou i lekce s instruktorem. Jestli jste na poklidnější akci, nenechte si ujít místní šestikilometrovou sáňkařskou dráhu v Hochzeigeru. Sklouznout se po ní dolů můžete i po západu slunce při nočních jízdách.

Kde bydlet – Forbes tip

Nově otevřené apartmány a vesnička složená z luxusních horských chat Pure Pitztal slibuje pohodlí a taky relax ve zdejším wellness (https://www.pure-pitztal.com/en/index.html).

 


Co s sebou

Freeridovou výbavu: Tady na jízdu v nedotčeném prašanu nemusíte nastoupat stovky výškových metrů, stačí vyjet lanovkou. Strmé rýhy a kary po stranách pitztalského ledovce uspokojí i profíky a méně zkušení lyžaři se projedou poblíž ledovcových svahů nebo u sousedního jezera Rifflsee.

Cepíny: Pitztal je ideální místo, kde si zkusit lezení v ledu. Pro milovníky adrenalinu připravili na Pitztalu i novou ledovou arénu ve výšce 2600 metrů nad mořem se závodním a cvičným terénem v přírodním ledu. Jako doplněk k věži Big Ben poblíž dolní stanice lanovky Rifflseebahn, která se pravidelně v zimě uměle zaledňuje, tak mají zimní lezci nové eldorádo. Můžete si pronajmout zkušeného instruktora, který vás zasvětí do tajů ledolezení a doprovodí vás na prvním výstupu.

Skialpy: Z pitztalského ledovce se dá dojet k nejvyšší hoře Tyrolska Wildspitzi, vysoké 3774 metrů, a užít si sjezd snovým prašanem.

Běžky: Na ledovci tu můžete bílou stopu projet už ze začátku podzimu, běžecké tratě tu upravují od října.