Sölden

Poměr sjezdovek (km)
70 45 29
Permanentka (den/týden)
53 eur / 316 eur
Sezóna
3. 10. 2018 - 5. 5. 2019

Dva ledovce s tunelem

Půl roku dlouhá sezóna a město, které lyžováním žije od rána až do noci. To je Sölden, centrum Ötztalských Alp a rakouská mekka zimních sportů. Na ledovce Tiefenbach a Rettenbach a svahy pod nimi se jezdí nejenom za poctivě svižnými svahy se 144 kilometry sjezdovek a lyžováním nad třítisícovou hranicí, ale taky na kochačku s dechberoucím panoramatem. To si užijete hlavně z vyhlídkového vrcholu Gaislachkogl. Oba ledovce jsou propojené lanovkou a lyžařským tunelem. Sölden nabízí tratě všech náročností, na své si přijdou hlavně sportovnější lyžaři, i když nahoře na ledovcích a na stráních Giggijochu leží mírnější modré tratě. Údolí Ötztal je vyhlášené svými špičkovými sněhovým podmínkami a světovým pohárem ve sjezdu, který se tu každoročně jede už v říjnu. Skvělý sníh ale v Söldenu mají i dlouho po tom, co jinde už skončila sezóna, tady si užijete na svahu až do května. Připočtěte k tomu lyžovačku po stopách agenta 007, spektakulární divadelní představení na ledovci a taky místní vyhlášenou gastronomickou scénu a vyjde vám z té rovnice Sölden jako ideální destinace cestu za zimní zábavou.


Když si dáte pauzu

Z Gaislachkogelu nejsou jen špičkové výhledy do okolí, ale na jeho vrcholu se můžete vrhnout do světa Jamese Bonda, agenta s povolením zabíjet. V moderní architekty oceňované stavbě otevřeli muzeum agenta 007 potom, co se v Söldenu točila bondovka Spectre. Díky tomu se teď na výstavě 007 Elements můžete vydat na průzkum Bondových aut i high-tech gadgetů. A jestli fandíte ještě velkolepějším spektáklům, přijeďte v polovině dubna na divadelní představení Hannibal o bájném překročení Alp s 500 herci ve 3000 metrech nad mořem.

Kde bydlet - Forbes tip

Bergland je designový hotel v centru Söldenu, kde v pokoji najdete i vlastní saunu. Kdyby vám snad nestačila, můžete si ultimátní relax užít v místním spa se 1700 metry čtverečními.

https://www.bergland-soelden.at/de/hotel  


Kde se najíst

Milovník hor a dobrého jídla nemůže minout Ice Q, podnik na vrcholu Gaislachkogelu, který spojil skvělou architekturu, špičkovou gastronomii a vysokohorské zážitky do jednoho atraktivního balíku. Že se to povedlo, dokládá i ocenění Gault Millau - mimochodem je Ice Q nejvýše položená rakouská restaurace, která se jím může pyšnit.

Skvělé pro snowboardisty

Místní snowpark Area 47 nabízí kromě celé řady ramp a skokánků taky pravidelné lekce snowboardového freestylu vedené profesionály a přístupné každému, kdo chce vypilovat techniku anebo jen zkusit nějaké zábavné triky.


Co s sebou

Freeridovou výbavu: Další adrenalin do žil můžete doplnit mimo sjezdovky, v Söldenu čeká na milovníky prašanu 70 kilometrů tratí volným terénem s dvoutisícovým převýšením.

Plavky: Uvolněte se a načerpejte sílu v termálním komplexu Aqua Dome.