Štrbské Pleso

Poměr sjezdovek (km)
3.3 5.7 0
Permanentka (den/týden)
39 eur / 199 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 22. 4. 2019

Ledovcová chlouba Slováků

Na Štrbském Plese byl každý správný Čechoslovák. Tohle přírodou přísně vymezené místečko ve Vysokých Tatrách je opravdovou chloubou Slovenska. Nežádá od turistů žádnou fyzickou zdatnost. I když chladné, je útulné a otevřené všem, kteří ho přijedou navštívit. Dlouhé a upravené sjezdovky, moderní lanovky, půjčovny a servis lyží a občerstvení přímo na svahu. Tohle všechno vás čeká ve středisku Štrbské Pleso. Pro lyžaře je k dispozici osm vleků a lanovek, 13 sjezdovek a na své si přijdou také běžkaři. Nejvyšším bodem je Solisko s nadmořskou výškou 1825 metrů. Na Solisku najdete bufet, horskou chatu s teplou stravou a unikátní výhledy na Podtatranskou kotlinu, Kriváň a Nízké Tatry. Sjezdovky v horní části Soliska jsou široké, jen je občas okoření nějaký ten terénní zlom. V hezkých dnech počítejte s mraveništěm lyžařů, naopak na vedlejší příjemně zvlněné sjezdovce Furkota bývá volněji. Na Štrbském Plese najdete u skokanských můstků i funpark s atrakcemi, jako je snowtubing, ale i sjíždění kopce na nafukovacích pytlích nebo na velkém raftu, kdy vás instruktor odstrčí do prudkého rovného koryta. Novinkou je zábavní zóna s překážkami, umístěná v dolní části sjezdovek, s vlastním lanovým vlekem.

Forbes tip

Grand Hotel Kempinski High Tatras je oázou luxusu na břehu Štrbského plesa s výhledem na majestátní panoráma tatranských štítů. Je dostupný autem, vlakem a přiletět lze i soukromou helikoptérou nebo letadlem. Na vyžádání jsou k dispozici limuzíny.

https://www.kempinski.com/sk/strba-strbske-pleso/grand-hotel-high-tatras/hotel-location/


Když si dáte pauzu

Na slovenské straně Vysokých Tater se nachází největší akvapark, Aquacity Poprad, který nabízí venkovní i vnitřní bazény s termální vodou, 50metrový plavecký bazén, dětský bazén, rozsáhlý vitální svět a kryokomory. Ze Štrbského Plesa je vzdálen 28 km autem nebo tramvají.


Kde se najíst

Vraťte se zpět v čase a získejte jedinečný zážitek z jídla při nejromantičtější atmosféře ve Vysokých Tatrách. Objevte eleganci a prvotřídní gastronomii v Grand Restaurant Hotelu Kempinski (https://www.kempinski.com/sk/strba-strbske-pleso/grand-hotel-high-tatras/dining/grand-restaurant/).