Tatranská Lomnica

Poměr sjezdovek (km)
5 5 1
Permanentka (den/týden)
39 eur / 199 eur
Sezóna
8. 12. 2018 – 22. 4. 2019

Nejvýše položený après ski bar a nejprudší sjezdovka na Slovensku

Skoro každé středisko má nějaké své „nej“. V případě Tatranské Lomnice to je nejvýše položený après ski bar na Slovensku a nejprudší sjezdovka, která vede z Lomnického sedla. Budete-li pokračovat po jejích červených a modrých úsecích až do údolí, najedete slušných 5,5 kilometru. Černá sjezdovka představuje jen asi desetinu celého areálu, ostatní tratě jsou spíše mírné. Nad střediskem se majestátně tyčí Lomnický štít (2634 metrů), kam vás už bez lyží vyveze unikátní visutá kabinová lanovka. Výhled na Vysoké Tatry si můžete ochutit třeba typickými brynzovými haluškami z kavárny Dedo. Nepočítejte ale, že se lanovkou svezete, kdykoli se vám zachce – je potřeba rezervace, nejlépe několik dní dopředu. V Tatranské Lomnici je i Ski Museum, kde můžete okouknout třímetrové lyže, nebo kavárna Humno, v níž jsou vystavené lyže Veroniky Zuzulové, hokejové rukavice Mariána Hossy nebo kalhotky Paris Hilton.


Když si dáte pauzu

Zajeďte se podívat na Lomnický štít. Ten je se svými 2634 metry druhou nejvyšší horou Vysokých Tater a Slovenska. Samotný vrchol není přístupný po turistické stezce, ale je možné nechat se vyvézt lanovkou ze Skalnatého plesa nebo si připlatit za horského průvodce. Výhled stojí za to, navíc se zde nachází nejvýše položená meteorologická stanice na Slovensku.


Tip partnera: Když jdou teploty pod nulu...

... je potřeba dbát důkladně na správné navrstvení oblečení. Někdy nevíte jakou zateplovací vrstvu zvolit? Představujeme lehkou, skladnou bundu Peak Performance Helium Hybrid složenou ze dvou materiálů. Na nejnáchylnějších místech je péřová výplň a na ostatních příjemný strečový materiál. Vybrat si ji můžete s kapucí nebo bez i z různých barev. A když se oteplí, můžete ji nosit i jako klasickou svrchní vrstvu místo slabší bundy.

 

Kde bydlet – Forbes tip

Velmi žádaný a turisticky oblíbený je Tatragolf Resort. Nachází se přímo ve Velké Lomnici, pouhých pět minut chůze od 27jamkového hřiště golfového klubu Black Stork. Nabízí ubytování s panoramatickým výhledem na Vysoké Tatry. Za příplatek lze využít soukromé VIP wellness centrum se saunou, vířivkou a masážemi. Ubytování dále nabízí různé slevy ve výši až 25 procent na vstup do okolních akvaparků. Resort má také vlastní akvapark, který je otevřený v červenci a srpnu. Lyžařský areál Tatranská Lomnica a termální park Vrbov najdete ve vzdálenosti šest kilometrů. Resort je vzdálený 30 minut jízdy autem od Štrbského Plesa a 15 minut jízdy od Starého Smokovce. Na letiště Poprad se dostanete za 20 minut taxíkem. 

https://www.tatragolf.sk/